You are currently viewing Nová cyklotrasa spojí Spišskú Novú Ves s Čingovom a Podleskom

Nová cyklotrasa spojí Spišskú Novú Ves s Čingovom a Podleskom

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – To, čo bolo roky veľkým prianím nadšencov cyklistiky, ale i množstva turistov navštevujúcich Slovenský raj, sa po rokoch stane skutočnosťou. Začiatkom februára totiž dostala zelenú cyklotrasa s názvom Ukrajina, ktorá je naprojektovaná už dlhých 15 rokov. Spojením Smižian, Spišských Tomášoviec, Letanoviec a Hrabušíc vznikne chodník pre cyklistov s dĺžkou 7,1 kilometra. Trasa zároveň prepojí dva najväčšie východiskové body pre turistov – Čingov a Podlesok.

„Je to úžasná vec, ktorá nám aj turistom prinesie úžitok, menej áut do obcí a viacej bicyklov, prinesie aj zdravších ľudí a naše obce ešte viac spojí cestovný ruch,“ zdôraznila pre denník Korzár starostka Spišských Tomášoviec Zuzana Nebusová a doplnila, že projekt by sa po verejnom obstarávaní mal realizovať ešte v roku 2020. Dokončenie cyklotrasy sa predpokladá v roku 2021.

Súčasná cyklotrasa zo Smižian až do Hrabušíc vedie po poliach a počas ďažďa či po daždi je neprejazdná.

Už teraz však majú turisti v Slovenskom raji možnosť využiť množstvo cyklotrás, ktoré sú ale vhodné skôr pre zdatnejších cyklistov na horských bicykloch. Mapu cyklotrás v Slovenskom raji si môžete stiahnuť TU. Mapa je určená výhradne pre vlastnú potrebu turistov.

Keďže aj my v penzióne PB apartments máme radi cykloturistiku, ponúkame našim hosťom prenájom bicyklov ZADARMO. Viac o požičiavaní bicyklov nájdete TU.